Cookeville 2010
We Were There!
Boys 10u
1st.  Lebanon Stars   Lebanon, Tn.
2nd. Spirit   Strawberry Plains, Tn.
3rd.  Middletown Mambas   Middletown, Ohio
4th   Chez Sidney Youth Bandits   Catahoula, La.

Boys 12u
1st. Lebanon Stars  Lebanon, Tn.
2nd.  Andy's Crew 22  Strawberry Plains, Tn.
3rd  We Dat  Abbeville, La.
4th Middletown Mambas  Middletown, Ohio
5th Yoes Brothers Shelbyville, Tn.
6th  Chez Sidney Youth Bandits Catahoula, La.
7th TXR All Stars Gordonsville, Tn.

Boys 14u
1st. Charm Softball   Charm. Ohio
2nd Chez Sidney Youth Bandits  Catahoula, La.
3rd Knoxville Bombers Strawberry Plains, Tn.
4th Lebanon Stars  Lebanon, Tn.
5th Wattenbarger Grading Crossville, Tn.

                                    Boys 16u
1st. Evergreen Park     Millersburg, Ohio
2nd. Fredricksburg        Fredricksburg, Ohio
3rd.Mid-Ohio                  Bunker Hill Ohio
4th. Mt. Hope                   Mt. Hope Ohio
Chez Sidney Bandits    Catahoula, La.
Abbeville Untouchables  Abbeville Louisiana
Bud          Corbin, Kentucky
Team Play     Shelbyville, Tn.
Lebanon Stars    Lebanon, Tn.
Miller Heating and Cooling Crossville, Tn.

                                    Boys 18u
1st. Pleasant Hill         Millersburg, Ohio
2nd. Farmerstown      Farmerstown, Ohio
3rd. Kidron Softball     Kidron, Ohio
E & A Recovery      Lebanon, Tn.
Chez Sidney Bandits   Breaux Bridge, La.
Spirit   Strawberry Plains, Tn.

                                   Boys 20u
1st Farmerstown          Farmerstown. Ohio
2nd East Holmes Softball    Walnut Creek, Ohio
3rd Tanel 360 D & R   Nappanee, Indiana
4th LA Choppers, St. Martinville, La.
Wayne Holmes   Holmesville, La.
Mighty Ducks   Lafayette, La.
C&N Softball Shelbyville, Tn.
B's Boys Lebanon, Tn.
Rebels Corbin, Ky.
C-Town Braves Rock Island, Tn.
Last Chance Xpress McMinnville, Tn.






                           Girls  10u
1st.  Lady Bombers      Gallatin, Tn.
2nd. Smyrna Travelers   Smyrna, Tn.
3rd.  Coffee County Cyclones  Manchester, Tn.
4th  Kitchen Craft   Smithville, Tn.

                             Girls  14u
1st. Coffee County Cyclones  Manchester, Tn.
2nd. Smyrna Travelers  Smyrna, Tn.
3rd. DeKalb Ace Hardware  Smithville, Tn.
4th.  G-Town Angels  Gallatin, Tn.
Cookeville Extreme   Cookeville, Tn.
TXR All Stars Lebanon, Tn. (12u)
Smyrna Travelers  Smyrna, Tn. (12u)

                            Girls 16u
1st. DeKalb County   Smithville, Tn.
2nd. Smyrna Travelers  Smyrna, Tn.
3rd. Total Control  Shelbyville, Tn.
Livingston Lightning, Livingston, Tn.
Dekalb Nightmare  Smithville, Tn.
G.O.D. (Girls of Destination) Abbeville, La.
Thursday Night Skills Contest Winners
Running:
10u Logan Quebodeaux    Chez Sidney
12u Matthew Hulin     Chez Sidney
14u  Marlin Yoder  Charm
16u  Justin Penn  Chez Sidney
18u  Eli White  E & A Recovery
20u  Jordan Mc Neese La. Choppers

Home Run
10u Steven Baker Middletown Mambas
12u Kyle Santana  Lebanon Strs
14u Aaron Beachy  Charm
16u Quis Morton Team Play
18u  Mike Schlabach  Pleasant Hill
20u Nolan Gray Brandons Boys

Accuracy
10u Logan Quebodeaux  Chez Sidney
12u Cy Guidry  Chez Sidney
14u Mark Beachy Charm
16u Leroy Yoder Mid Ohio
18u Henry Troyer Farmerstown
20u Drew Anderson Wayne Holmes
Cookeville Pictures
....and now on with the show!
thanks to Raquel Quebodeaux for the picture
Total Control  16u Third Place Shelbyville, Tn.
Smyrna Travelers 10u Runner Up   Smyrna, Tn.
photo by Michael McCarver
photo by Michael McCarver
2010 Boys Softball Hall Of Fame Inductees
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Community of Strawberry Plains Tennessee
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Warren Co. Tn. Fairgrounds Softball Complex
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  Bobby Hendrickson Rebels Softball Corbin, Ky.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  Jack Ritchie Eastlake Softball Eastlake, Oh.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  Marshall Blanchard  Chez Sidney Softball
   Catahoula, La.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  Greg Latiolais  Chez Sidney Softball
  Breaux Bridge, La.
 
2010 Hall Of Fame Pics
Cookeville Pictures